درباره ما

باسلام

مراکز نوآوری با ایده جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌های افراد  و فارغ التحصیلان دانشگاهی و استفاده از ظرفیت‌های رو به رشد بازار صنایع نوین کمتر از یک دهه است که شکل گرفته و در حال رشد می‌باشد. در این مراکز شرکت‌ها و افراد سرمایه گذار و یا صاحب بازار با تأمین بودجه شرکت‌های نوپا و یا مشارکت در پروژه‌های فناور محور به ایجاد بازار و خدماتی جدید و خلاقانه می‌پردازند. این مراکز توانسته بواسطه ایجاد محیطی پویا و صمیمانه به توانمندسازی گروه‌ها و شرکت‌هایی که به تجمیع دانش، تجربه و سرمایه لازم برای راه‌اندازی یک کسب و کار پایدار را مطالبه می‌نماید را سامان دهد.

آنچه ما در کشورهای مختلف صنعتی و کشورهای در حال توسعه شاهد هستیم گسترش روز افزون مراکز نوآوری به عنوان یکی از زیر ساخت‌ها و پیشران‌های توسعه‌ای تبدیل علم به تکنولوژی است. این جایگاه با توجه به نیازها و تنگناهای موجود در هر کشور مشخص گردیده و اهداف متفاوتی را دنبال می‌کند. با توجه به شرایط کشور عزیزمان ایران می‌توان اینگونه بیان نمود که وجود چنین مراکزی در راستای تکمیل چرخه و زیست بوم فناوری کشور بسیار حیاتی و مهم خواهد بود.

ایستگاه نوآوری شریف به عنوان یکی از مراکز نوآوری کشور در مردادماه سال ۱۳۹۷ و با حمایت‌های بی‌دریغ معاونت محترم علم و فناوری ریاست جمهوری و وقت گذاری شبانه روزی همکاران ستادی افتتاح گردید. امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد بالندگی کامل این مرکز بوده و بتوانیم به عنوان عضو کوچکی از حوزه فناوری و نوآوری کشور قدم موثری را جهت شکوفایی این مرز و بوم برداریم.

موسسه هادی اندیشه توسعه فناور (هاتف) به عنوان مدیر این مرکز نوآوری با هدف حمایت و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و ارائه خدمات توانمندساز به آن‌ها با مشارکت اساتید، فارغ التحصیلان و مدیران با سابقه دانشگاه صنعتی شریف در قالب یک نهاد خصوصی مدیریت این ایستگاه را به عهده دارد.Do Somthing Great

جایی برای کارهای بزرگ

ارتباط با ما