درباره ما

ایستگاه نوآوری شریف مجموعه‌­ای است تشکل یافته از جمع اساتید، فارغ التحصیلان و مدیران سابق دانشگاه شریف که با دغدغه­ ایجاد مغناطیس کارآفرینی در کنار فضای آکادمیک دانشگاهی و با هدف اشتغال­زایی دانش بنیان، ایجاد کسب و کارهای کوچک و بهبود رابطه صنعت و دانشگاه گرد هم آمدند. پیگیری های مجدانه و چندساله ی این گروه در این راستا، منجر به نتیجه گیری در خصوص فراهم آوردن زیست بومی متشکل از اجزاء سازمانی حمایتگر و کارآفرین در کنار یکدیگر شد.

در همین راستا پس از بررسی های طولانی مدت جهت انتخاب مکانی و استقرار میدانی، زمینی با مساحت کمتر از ۲۷۰۰۰ متر مربع، با نام ایستگاه نوآوری شریف، تحت هدایت و مدیریت شرکت هاتف قرار گرفت. پس از آن با تدوین سیاست های کلی ایستگاه نوآوری شریف، از مردادماه سال ۹۷ فازهای عمرانی و اسقراری مورد نظر مجموعه به شکل موازی آغاز شده و تا امروز ادامه دارند.

درحال حاضر ۸۰% فازهای عمرانی به پایان رسیده اند، تعداد ۶۰ شرکت با احتساب زیرمجموعه هایشان در ایستگاه مستقر هستند که از این بین تعداد چندمجموعه در زمینه شتابدهی، سرمایه­‌گذاری و حمایتگری از واحدهای نوپا در حوزه‌های مختلفی از قبیل: سلامت و دارو، کودک و نوجوان، رسانه و IT فعالیت دارند. مابقی اجزاء این زیست بوم را واحدهای فناور و دانش بنیان مستقل شکل می دهند که اغلب در زمینه هایی از قبیل: انرژی، مکاترونیک، نرم افزار و تولید محتوا فعالیت دارند.


Do Somthing Great

ایستگاه نوآوری شریف؛ جایی برای کارهای بزرگ

ارتباط با ما