رفتن به محتوای اصلی
Fa / En
بازدید حجت الاسلام حاج علی اکبری از ایستگاه نوآوری شریف

بازدید حجت الاسلام حاج علی اکبری از ایستگاه نوآوری شریف

روز گذشته مورخ ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹ حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه موقت تهران از محل ایستگاه نوآوری شریف و شتابدهنده‌های اینووان، پرسیس ژن، نوآوری رسانا ، امین فناور شریف و محیط کارگاهی بنیاد ملی نخبگان مستقر در این مرکز بازدید بعمل آوردند.

در جریان این بازدید دکتر پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ایشان را همراهی نموده و ضمن تبیین فعالیت‌های صورت گرفته طی دو سال گذشته در این مرکز نوآوری به اهمیت ورود دستگاه‌ها و نهادهای دولتی به عرصه‌‌های فناوری اشاره کردند.

در این دیدار دکتر عبدالغفاری سرپرست شتاب‌دهنده واکسن پرسیس‌ژن از ساخت واکسن ایرانی آنفلوآنزا، پس از ۳۰ سال تلاش در کشور خبر داد. و دانشمندان جوان عضو این تیم دانش بنیان، خواستار حمایت مسئولان از تولید انبوه این واکسن برای بهره‌برداری هموطنان شدند.

وی افزود: شتاب‌دهنده پرسیس‌ژن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تلاش دانشمندان جوان به عنوان شتاب دهنده زیست فناوری پزشکی کشور در سال ۱۳۹۵ آغاز به کار کرد. زمینه فعالیت این شتاب دهنده، زیست‌فناوری دارویی و پزشکی، محصولات مشتق از پلاسما، سرم‌های درمانی، واکسن‌های انسانی و دامی، داروهای گیاهی، دارو با منشاء طبیعی و طب نوساختی (سلول‌های بنیادی) است.

در ادامه مدیر مجموعه اینووان اظهار داشت:در حال حاضر هدف اصلی این مرکز گسترش فعالیت استارتاپ‌های حوزه رسانه‌های دیجیتال با محوریت صوت و تصویر فراگیر است.

دکتر باطنی مدیر شتاب‌دهنده رسانا ضمن معرفی این مرکز و تشریح فعالیت‌های آن بیان داشت: رسانا شتابدهندۀ حوزۀ فرهنگ، هنر و رسانه و تحت حمایت سازمان صداوسیماست. این شتاب‌دهنده با جذب و حمایت از گروه‌هایِ جوانِ صاحبِ ایده‌های نوآورانه بر روی تولید محصولات رسانه‌ای تمرکز می‌کند. رسانا با دارا بودن امکانات مختلفی مانند زیرساخت و تجهیزات تولید، شبکۀ داوری و مربیگری در تلاش است تا شرایط مساعدی برای رشد و آموزشِ میدانیِ جریانِ نیروی انسانی گسترده‌ و مداومی که با آن در ارتباط است را فراهم آورد.

برگشت به بالا